DOTAZY & ODPOVĚDI k metodickým otázkám reformy účetnictví státu

Zvolte zobrazení:   


  • Pořizovací cena Zapsal: 30.10.2010 13:35:54 - Linda Gullová
    Dobrý den,
    měla bych dotaz týkající se teorie účetnictí. Jak se vůbec počítá pořizovací cena a co do ní vstupuje?
    a v které části českých účetnictví řeší problém oceňování zásob při jejich pořízení?
    Děkuji
    Linda Gullová
     
    • Re: Pořizovací cena Zapsal: 09.11.2010 9:10:28 - KPMG
      Vážená paní Gullová,
      Náklady související s pořízením dlouhodobého nehmotného a hmotného majetku upravuje §55 vyhlášky č. 410/2009 Sb.
      Způsob oceňování zásob a vymezení nákladů souvisejících s pořízením zásob upravuje §57 vyhlášky č. 410/2009 Sb.
      České účetní standardy pro vybrané účetní jednotky, které by tuto oblast podrobněji upravovaly, nebyly dosud vydány.
      S pozdravem
      Eva Fryjaufová
      Advisor
      Accounting Advisory Services
      KPMG Česká republika, s.r.o.
      Pobřežní 1a
      186 00 Praha 8
      Czech Republic
       

    Zpět k přehledu dotazů ]

    © 2022 INSTITUT CERTIFIKACE SVAZU ÚČETNÍCH, a.s. | Mapa stránek | Stránky používají redakční systém i-servis.cz