Zkouškové období - květen 2023 - upřesnění

V květnovém zkouškovém období se nebudou konat zkoušky "Strategický management" (9) z programu "certifikace 2022+", zkoušky "KM-IT" (3), Manažerská ekonomika" (4), "Manažerské účetnictví" (9) a "Podnikový management" (12) z programu certifikace. Na ostatní zkoušky je dále možno zaslat přihlášku.
(20. 03.)


 

Nové registrace

Upozorňujeme, že žádosti o nové registrace ke studiu v rámci programu certifikace účetní profese lze podávat do konce února. Další termín pro registrace bude v srpnu - září.  (23. 02.) 

 


Přihlášky k účasti zasílejte na e-mail: certifikace@icu-praha.cz. Prezenčně bude "DOD" od 15:00 hod, on-line od 13:00 hod. 
(05. 01.)Semináře v prosinci

V prosinci se stále můžete hlásit na následující semináře:

- Chci být účetní, ale jak mám začít (odpolední workshop) - 12.12.2022

- Daň z příjmů ze závislé činnosti v praxi - 12.12.2022

- DPH - na co nezapomenout na konci kalendářního roku - 13.12.2022

- IFRS Update - 14.12.2022

- Uzavření účetnictví roku 2022 - 15.12.2022

- Moje první daňové přiznání - DPFO - 15.12.2022

- Moje první daňové přiznání - DPPO - 16.12.2022

- Aktuality v účetnictví a daních - 16.12.2022

 Změna místa konání semináře

Upozorňujeme účastníky na změnu místa konání semináře "Uplatňování DPH v nejdůležitějších okruzích v příkladech vč. řešení s důrazem na změny v důsledku aktuálních novel zákona" dne 31.10.2022. Kurz se uskuteční v učebně společnosti KOČKA spol. s r.o., Senovážné náměstí 1463/5,
Praha 1
. (26. 10.)Zkouškové období - listopad 2022 - upřesnění

V podzimním zkouškovém období se budou konat všechny zkoušky obou programů - konkrétní přehled zde. Na zkoušky lze i nadále zasílat přihlášky. 
(11. 10.)


Pracovní nabídka

Nabídka na pozice "Účetní" a Mzdová/ý účetní - viz zde.
(30. 09) 


Zářijové odborné semináře

V září jsme pro Vás připravili následující odborné semináře:

- Vysílání pracovníků z ČR do zahraničí, zejména do členských států EU, EHP a Švýcarska dne 21. 9.2022,

- Společenství vlastníků jednotek - daňové a účetní povinnosti dne 21. 9. 2022,

- Specifika účtování nestátních neziskových organizací dne 22. 9. 2022,

- Vnitřní kontrolní systém a finanční řízení pro PO zřizované OSS dne 27. 9. 2022,

- Výkaz cash flow prakticky aneb bude Vás to bavit dne 29. 9. 2022.

(14.9.)


Zkouškové období - listopad 2022

Termíny zkoušek a další informace pro termín listopad 2022 jsou již zveřejněny - viz zde. Na zkoušky se hlaste do 9. října 2022. Následující den bude oznámeno, které zkoušky se v listopadu neuskuteční a budete mít možnost se přihlásit případně na jinou zkoušku. K přípravě na některé zkoušky můžete využít přípravné kurzy - viz zde. Pravděpodobně ještě některé tréninky budou doplněny.
(06 09.)


Rekvalifikační kurz "Mzdové účetnictví"

Mzdové účetnictví startuje 13.9.2022 - máte proto poslední šanci se přihlásit. Podrobné informace zde.


Pracovní nabídka

Nabídka na pozici "Hlavní účetní" - viz zde.
(08. 08) 


Setkání s prof. Ing. Králem, CSc.

Ve středu 18. května pořádá KCÚ ranní setkání s prof. Ing. Bohumilem Králem, CSc., mj. dlouholetým předsedou "Komitétu pro certifikaci a vzdělání". Setkání začne v 8:30 hod. (předpokládaný konec v 10:30 hod.) a rozhovor bude směřován k účetní profesi, pozici účetního, současným trendům, ale také k certifikaci účetních a k nutnosti jejich vzdělávání. Pokud nestihnete přijít osobně (na adresu Institu), je možno se zúčastnit on-line (MS Teams). Napište si o odkaz na certifikace@icu-praha.cz. 
(13. 05.)


Zkouškové období - květen 2022 - upřesnění

V květnovém zkouškovém období se nebudou konat zkoušky "Řízení výkonnosti" (6), "Strategický management" (9) z programu "certifikace 2022+", zkouška "Auditing a vnitřní kontrola" (10 resp.13) z obou programů a zkoušky "KM-IT" (3), Manažerská ekonomika" (4) a "Manažerské účetnictví" (9) z programu certifikace. Na ostatní zkoušky je dále možno zaslat přihlášku.
(23. 03.)


Zkouškové období - květen 2022

Termíny zkoušek a další informace pro termín květen 2022 jsou již zveřejněny - viz zde. Na zkoušky se hlaste do 20. března 2022. Následující den bude oznámeno, které zkoušky se v květnu neuskuteční a budete mít možnost se přihlásit případně na jinou zkoušku. K přípravě na některé zkoušky můžete využít přípravné kurzy - hlásit se můžete zde. Pravděpodobně ještě některé tréninky budou doplněny.
(18. 02.)


AKTUÁLNĚ

Přihlášky k účasti zasílejte na e-mail: certifikace@icu-praha.cz. Prezenčně bude "DOD" od 16:00 hod, on-line od 14:00 hod. Pro osobní účast bude nutné potvrzení o očkování či prodělání nemoci Covid nebo negativní test, pokud nemůžete být očkován/a.
(10. 01.)


Nový studijní program 

Od 1. ledna 2022 projde studijní program certifikace účetní profese obsahovou proměnou. Některé zkoušky se stanou minulostí, jiné nové budou do programu zařazeny. Podstata studijního programu zůstává stejná - podmínky pro registraci ke studiu, dva stupně, forma zkoušek, principy uznávání zkoušek a doložení praxe. Více zde. K představení nového studijního programu uspořádáme dne 27. ledna "Den otevřených dveří" (pozvánka bude brzo zveřejněna).
(31. 12.) 


Pracovní nabídka

Nabídka na pozici "Senior Intercompany Accountant" a "GL Accountant" - viz zde.
(08. 12) 


Zkouškové období - listopad 2021 - upřesnění

V listopadovém zkouškovém období se nebudou konat zkoušky "Manažerská ekonomika" v prvním stupni a "Podnikový management" ve druhém stupni. Na ostatní zkoušky je dále možno zaslat přihlášku.
(20. 09.)


Zkouškové období - listopad 2021

Termíny zkoušek a další informace pro termín listopad 2021 jsou již zveřejněny - viz zde. Na zkoušky se hlaste do 19. září 2021. Následující den bude oznámeno, které zkoušky se v listopadu neuskuteční a budete mít možnost se přihlásit případně na jinou zkoušku. K přípravě na některé zkoušky můžete využít přípravné kurzy - hlásit se můžete zde.
(30. 07.)


Nové registrace ke studiu

Žádosti o registraci ke studiu v rámci systému certifikace účetní profese lze zasílat průběžně. Nejjednodušším způsobem je vyplnění internetové žádosti. Nejbližší termín pro uzávěrku nových žádosti je konec srpna. Další pak bude v lednu příštího roku.
(16. 07.)
___________________________________________________________________________________________________________________________

Zkouškové období - květen 2021 - upřesnění

V květnovém zkouškovém období se nebudou konat zkoušky "KM-IT" v prvním stupni a "Manažerské účetnictví", "Podnikový management" a "Auditing a vnitřní kontrolní systém" ve druhém stupni. Tyto zkoušky se určitě budou konat v listopadovém termínu.
(05. 03.)


Zkouškové období - květen 2021

Termíny zkoušek a další informace pro termín květen 2021 jsou již zveřejněny - viz zde. Na zkoušky se hlaste do 3. března 2021. Následující den bude oznámeno, které zkoušky se v květnu neuskuteční a budete mít možnost se přihlásit případně na jinou zkoušku. Určitě se budou konat zkoušky "Finanční účetnictví a výkaznictví" „Manažerské finance“ a "IFRS", které musely být v minulém zkouškovém období zrušeny.
(03. 02.)


Zrušení lednových zkoušek

Dnešní usnesení vlády ČR č. 7 činí tečku za podzimním zkouškovým obdobím v systému certifikace. Zkoušky "Finanční účetnictví a výkaznictví" „Manažerské finance“ a "IFRS" přesunuté na leden se nemohou v plánovaných termínech konat... Další zkouškové období bude v druhé polovině května 2021. Cca do dvou týdnů budou zveřejněny konkrétní termíny a lhůty pro přihlašování.
(07. 01.)


Další přesun zkoušek

Vláda ČR včera svým usnesením č. 1332 zakázala počínaje dnem 18. prosince konání zkoušek prezenční formou. Zbývající zkoušky "Finanční účetnictví a výkaznictví" „Manažerské finance“ a "IFRS" v systému certifikace se přesouvají do ledna 2021.
Nebude-li možno zkoušky uspořádat ani v tomto termínu, další bude v novém zkouškovém období – v květnu 2021. 
(15. 12.)


Nové termíny zkoušek

Listopadové zkouškové období je v důsledku nepříznivé covidové situace přesunuto na prosinec. Na stránkách zde jsou zveřejněny termíny jednotlivých zkoušek. U zkoušky "IFRS" ještě stále držíme původní termín. Nebude-li možno zkoušku konat (rozhodne se se nejpozději 18. listopadu), bude i v tomto případě platit náhradní termín.  
Pokud by nepříznivá situace trvala i v prosinci, zkoušky budou přeloženy na leden. Kdyby ani leden nebyl možný, zkoušky budou zrušeny a proběhnou v dalším standardním termínu - v květnu.
(04. 11.)


 

Virtuální veletrh pracovních příležitostí

Dne 26. listopadu v čase 8.00 - 20.00 hod. pořádá ACCA virtuální veletrh pracovních příležitostí pro Českou republiku, Polsko a Rumunsko. Registrace zde. 
(04. 11.)


 

Manažerské finance - trénink

Trénink k předmětu "Manažerské finance" se v případě zájmu uskuteční online. Stále se můžete hlásit, začínáme  9.11.2020.


 

Informace ke zkouškám v listopadu

dne 16. listopadu by mělo začít další zkouškové období. Se zkouškami v listopadu stále počítáme, nicméně může nastat situace, že jejich konání nebude možné s ohledem na současnou covidovou situaci. V tom případě budou zkoušky přesunuty na nejbližší možný termín - prosinec či leden. Informaci o případném přesunu zašleme nejpozději dne 5. listopadu formou zpravodaje a informace na internetových stránkách Institutu.
Pokud by nepříznivá situace stále trvala i na začátku nového roku, zkoušky budou zrušeny a proběhnou v dalším standardním termínu - v květnu.
(26. 10).


Online odborné kurzy

V současnosti všechny naše kurzy v případě dostatečného zájmu realizujeme online formou. Proto se na odborné semináře můžete hlásit bez omezení. (24.10.)


Organizace seminářů v následujících dnech

Přípravný kurz Daně: proběhne ONLINE

Přípravný kurz Finanční účetnictví a výkaznictví: proběhne ONLINE

Seminář Amazon, eBay Facebook, Google, UBER, AirBnB - promítnutí do DPH, daně z příjmů a účetnictví  - proběhne ONLINE

Rekvalifikační kurz Mzdové účetnictví: prozatím ONLINE až do odvolání

Seminář PAP - Metodika - proběhne ONLINE

 

Instrukce Vám před akcí budou zaslány na Váš e-mail. (13.10.)


Omezení kapacity 
Z důvodu zajištění potřebných odstupů mezi účastníky našich seminářů omezujeme kapacitu učeben na max. 15 osob. 
21. 9. 2020


Statistika červnových zkoušek

ZRUŠENO!
Pozvánka na společné setkání

Chcete se stát kvalifikovaným účetním profesionálem? Nebo přemýšlíte, jak dopřát svým zaměstnancům kvalitní profesní vzdělání v oblasti účetnictví? V tom případě jste srdečně zváni dne 17. září 2020 na společné setkání Svazu účetních ČR a ACCA, kde se dozvíte všechny podstatné informace o systému Certifikace účetní profese. 

Program akce

15:00 – 15:10 hod. (Mgr. Ing. Magdaléna Králová)

 • Zahájení a představení zúčastněných institucí
 • Proč je důležité se profesně vzdělávat? 
   

15:10 – 15:40 hod. (Ing. Viera Kučerová)

 • Představení studie Future ready: accountancy careers in the 2020s
   

15:40 – 16:15 (Ing. Ladislav Zemánek a Ing. Petra Adams, LL.M.)

 • Představení systémů profesního vzdělávání
 • Vzájemná prostupnost v rámci obou kvalifikací
   

Registrovat se můžete prostřednictvím internetového formuláře nebo e-mailem na kostalova@icu-praha.cz do 14. 9. 2020.

Těšíme se na Vás!


Zkouškové období - listopad 2020

Termíny zkoušek a další informace pro termín listopad 2020 jsou již zveřejněny - viz zde. Na zkoušky se hlaste do 23. září 2020. Následující den bude oznámeno, které zkoušky se v listopadu neuskuteční a budete mít možnost se přihlásit případně na jinou zkoušku.


Statistika červnových zkoušek

Úspěšnost červnových zkoušek k náhledu zde.


NOVÝ REGISTRAČNÍ SYSTÉM

Registrace do systému certifikace jednodušší! Na internetových stránkách byl spuštěn nový registrační systém.


COVID-19 a daňové úlevy aktuálně

Aktualizovaný přehled daňových a jiných úlev v souvislosti s COVID-19 ke stažení zde (1. 7. 2020)


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Pro zájemce o studium v systému certifikace a pro stávající studenty pořádáme den otevřených dveří, který se uskuteční dne 17. června 2020 od 16:00 hod. na adrese Vinohradská 2022/125, Praha 3.

Zájemci o certifikaci se dozví:

 • jak se zaregistrovat,
 • jaké jsou možnosti na udělení výjimek - uznání zkoušek,
 • jak splnit požadovanou praxi,
 • jak a kdy probíhají zkoušky,
 • jak vypadají studijní materiály a školící prostory.

 

Stávající studenti se mohou zeptat:

 • na průběh studia a poradit se s přípravou na zkoušky,
 • na odborné publikace a studijní materiály,
 • na řízenou praxi - zkonzultovat průběh a dovednosti,
 • na přípravné kurzy na zkoušky.

 

Máte-li o akci zájem, prosíme o nezávaznou registraci.

V případě dotazů jsme Vám k dispozici na tel. čísle +429 739 245 846 nebo na e-mailové adrese vzdelavani@icu-praha.cz


WEBINÁŘ ACCA

Zveme Vás na webinář pořádaný ACCA ve spolupráci s PwC na téma "Dopady COVID-19 do účetních závěrek a reportovacích balíčků se zaměřením na problematiku účtování státních podpor a dotací dle CZ GAAP a IFRS" (v češtině), který se koná dne 21. května v čase 13:30 - 14:30 hod. Registrace zde.


COVID-19 a daňové úlevy aktuálně

Aktualizovaný přehled daňových a jiných úlev v souvislosti s COVID-19 ke stažení zde. (12.5.2020)


WEBINÁŘ ACCA

ACCA Vás srdečně zve na webinář "Už jste si u svého bankéře zažádali o úvěr se státní zárukou z programu COVID III nebo z programu COVID+ EGAP?" (v češtině), který se koná 6. května od 9:30 hod.


Přípravné kurzy jaro 2020

K červnovým zkouškám vzhledem k nynější situaci v ČR vypisujeme následující přípravné kurzy:

Právo - třídenní repetitorium 

Finanční účetnictví a výkaznictví - ONLINE - začínáme 12. 5. 2020

Manažerské finance - třídenní repetitorium 


COVID-19 a daňové úlevy

Ing. Petr Kout, CSc. a Tomáš Líbal zpracovali přehled nejvýznamnějších daňových a jiných úlev v souvislosti s COVID-19. Ke stažení zde. (aktualizce k 14. 4. 2020)


AKTUÁLNÍ TÉMA

Dne 8. dubna pořádáme ve spolupráci s NOTIA Středisko vzdělávání, spol. s r. o.  on-line seminář na téma "Opatření v souvislosti se šířením koronaviru z pohledu zaměstnavatele". Přihlašte se a připojte se.


NÁHRADNÍ TERMÍNY SEMINÁŘŮ (Účetnictví státu)

PAP - Příklady (OSS a jejich PO, ÚSC) - 20. května 2020

Dotace v účetnictví a rozpočtu (Praha) - 25. května 2020

Interpretace a využití informací z účetnictví VÚJ - 27. května 2020

Vnitřní kontrolní systém a finanční řízení pro PO zřizované OSS - 3. června 2020

Dotace v účetnictví a rozpočtu (Ostrava) - 8. června 2020


ZRUŠENÍ AKCÍ

Semináře plánované od 16. března do konce dubna (zatím) jsou zrušeny a budou vypsány v náhradním termínu. Samozřejmě s výjimkou webinářů.


 

PŘESUN SEMINÁŘE "DOTACE V ÚČETNICTVÍ A ROZPOČTU"

Z důvodu nemoci lektora je zrušen seminář "Dotace v účetnictví a rozpočtu" dne 19. 3. 2020. Náhradní termín je stanoven na 25. 5. 2020. O případných změnách u dalších akcí Vás, s ohledem na opatření vlády ČR v souvislosti s nouzovým stavem, budeme neprodleně informovat. 


 

ČERVNOVÉ ZKOUŠKY

Nový systém pro přihlašování na zkoušky počínaje lednem 2020. Komitét pro certifikaci a vzdělávání stanovil minimální počet účastníků zkoušek. V případě, že tento počet nebude naplněn, zkouška se v červnovém termínu neuskuteční a bude přeložena na listopadový termín (každá zkouška se bude konat minimálně jednou ročně).

Termíny zkoušek a další informace zde. Přihlášky zasílejte nejlépe do konce března, nejpozději do 9. dubna 2020. Následující den bude oznámeno, které zkoušky se v červnovém termínu neuskuteční a budete mít možnost se přihlásit případně na jinou zkoušku.


Jsme na Facebooku

Nově nás můžete sledovat i na Facebooku. Náš facebookový profil - Institut certifikace Svazu účetních. Sledujte nás i tam.


ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ SEMINÁŘE dne 26. 2. 2020

Upozorňujeme účastníky semináře "Aktuality a změny v účetnictví a daních 2020" s Ing. Petrem Koutem, CSc. a Tomášem Líbalem na změnu místa konání. Akce se uskuteční v hotelu Extol Inn - Přístavní 340/2, Praha 7.

 


NOVÝ BANKOVNÍ ÚČET Institutu

Upozorňujeme na nový účet Institutu, který je u Fio banky, a.s. - č.  2501726706/2010. Platby, prosíme, směrujte již na tento účet. Původní účet u UniCredit Bank Czech Republic, a.s. bude funkční do konce dubna 2020.

 


ZKOUŠKY - PROSINEC 2019

Ve dnech 11. - 18. prosince 2019 proběhlo další zkouškové období. Zkoušky se konaly poprvé v nových prostorách Institutu na Vinohradech. Celkem se přihlásilo 146 účastníků, zkoušek (vč. IFRS specialista) se nakonec zúčastnilo 113 adeptů. Největší "zájem" byl o zkoušky "Finanční účetnictví a výkaznictví" (20 účastníků), "Daně" a "Manažerské finance" (19 účastníků) z prvního stupně. Asi poprvé v historii se jedna zkouška neuskutečnila - "Manažerská ekonomika". Všechny zkoušky proběhly hladce a bez problémů. 
 


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Pro zájemce o studium v systému certifikace a pro stávající studenty pořádáme den otevřených dveří, který se uskuteční dne 12. prosince 2019 od 16:30 hod. na adrese Vinohradská 2022/125, Praha 3.

Zájemci o certifikaci se dozví:

 • jak se zaregistrovat,
 • jaké jsou možnosti na udělení výjimek - uznání zkoušek,
 • jak splnit požadovanou praxi,
 • jak a kdy probíhají zkoušky,
 • jak vypadají studijní materiály a školící prostory.

 

Stávající studenti se mohou zeptat:

 • na průběh studia a poradit se s přípravou na zkoušky,
 • na odborné publikace a studijní materiály,
 • na řízenou praxi - zkonzultovat průběh a dovednosti,
 • na přípravné kurzy na zkoušky.

Máte-li o akci zájem, prosíme o nezávaznou registraci.

V případě dotazů jsme Vám k dispozici na tel. čísle 739 245 846 nebo na e-mailové adrese vzdelavani@icu-praha.cz

 


METODICKÉ AKTUALITY ŽIVĚ!

Podporujeme tuto odbornou publikaci Svazu účetních vzdělávacími akcemi, které řešenou problematiku rozšiřují a prohlubují. V nadcházejícícm období se můžete hlásit na následující semináře:

30. října 2019 - Souběh funkce člena statutárního orgánu SRO a AS a pracovního poměru – aktuální pohled (JUDr. Petr Čech, Ph.D., LL.M.)

7. listopadu 2019 - Zaměstnávání cizinců v České republice nejen z pohledu pojištění a zdanění ve světle nových pravidel pro superhrubou mzdu (Mgr. Magdaléna Vyškovská)

18. listopadu 2019 – Jak se vyhnout chybám v pracovněprávních vztazích (doc. JUDr. Margerita Vysokajová, CSc.)

6. února 2020 - GDPR - praktický průvodce pro účetní (MVDr. Milan Vodička)

Pro odběratele Metodických aktualit je možno semináře zakoupit za zvýhodněnou cenu.

Jednotlivé publikace můžete objednávat zde. (3. 10)

 Termíny prosincových zkoušek v systému certifikace jsou vypsány. Více zde. (13. 9.)
  

STĚHOVÁNÍ. Od září nás můžete navštívit na adrese Vinohradská 2022/125, Praha 3. Adresa je dobře dopravně přístupná. Od stanice metra A - Flora pěšky cca 4 min., od Jiřího z Poděbrad o chvilku déle, téměř před domem je tramvajová zastávka "Radhošťská". Zde budou probíhat i vzdělávací. akce a zkoušky v systému certfikace. Návštěvu Institutu si můžete zpestřit v proslulé Ervartově cukrárně, která je v přízemí domu (a nemluvě o spoustě zajímavých obchůdků, kaváren či restaurací v blízkém okolí). Pro telefonní kontakt zatím používejte výhradně číslo +420 603 153 473. Děkujeme. (29. 8.) 

 


 

Čtyřdenní kurz Daňové minimum je vhodný nejen pro odbornou veřejnost, ale i pro účastníky certifikace, kteří si chtějí učivo zopakovat. Stále se můžete hlásit! (12.9.)

 


 

Zlevněné knihy naleznete v sekci Výprodej. (13. 8.)

 


 

Do systému byly zadány výsledky červnových zkoušek. Po přihlášení si můžete ověřit výsledky. (23. 7.)

Úspěšnost červnových zkoušek: úspěšnost zkoušky červen 2019.xls

 

Aktualizovány sekce "Vzdělávání" a "Vzdělávání v certifikaci" (24. 7.)

Přípravné kurzy v 1. stupni certifikace naleznete zde.

Přípravné kurzy ve 2. stupni certifikace naleznete zde.

Kurzy v programu "IFRS specialista" naleznete zde.

Rovněž aktualizovány sekce "Účetnictví státu", "Odborné semináře a kurzy" a "Rekvalifikační kurzy s akreditací MŠMT". Nabídka vzdělávacích akcí bude dále průběžně doplňována.

SPOLUPRACUJEME

Nacházíte se ve složce: ICÚ > ICU Praha > Homepage

© 2023 INSTITUT CERTIFIKACE SVAZU ÚČETNÍCH, a.s. | Mapa stránek | Stránky používají redakční systém i-servis.cz