Upozornění pro klienty

Z důvodu zvyšujícího se počtu dotazů upozorňujeme, že kurz Certifikovaný IFRS specialista realizovaný agenturou Controller-Institut není českým ekvivalentem mezinárodní kvalifikace ACCA Diploma in International Financial Reporting a není uznatelný v systému „Certifikace účetní profese“. Toto naplňuje jen kvalifikace IFRS specialista nabízená od roku 2004 Institutem certifikace účetních. Společnost Controller-Institut využila tento téměř shodný název pro svůj vzdělávací cyklus, který dříve nazývala Chartered IFRS Accountant.

 

 

Kvalifikaci IFRS specialista realizuje Institut certifikace účetních již od roku 2004, a to na základě smlouvy s ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), která umožnila ICÚ vytvořit a realizovat v českém jazyce ekvivalent k mezinárodní kvalifikaci ACCA Diploma in International Financial Reporting.

 

 

Mezi hlavní požadavky, které musí být ze strany ICÚ dodrženy k mezinárodnímu uznání české verze Diploma in International Financial Reporting patří zejména:

 

-     výuka v přípravných kurzech a zadání písemné zkoušky musí odpovídat sylabům schváleným ACCA,

-     povinné školení zkušebních komisařů odborníky z ACCA,

-     zkušebním komisařem nesmí být osoba, která lektorsky zajišťuje přípravné kurzy,

-     ICÚ musí pravidelně informovat ACCA o průběhu zkoušek vč. předkládání přehledu účastníků s výsledky zkoušek.

 

 

Od roku 2007 je sjednocena zkouška „Mezinárodní standardy účetního výkaznictví“ v „Certifikaci účetní profese“ se zkouškou „IFRS specialista“, a to včetně přípravných kurzů. Adepti certifikace si po úspěšném složení této zkoušky mohou požádat o vydání diplomu IFRS specialista. IFRS specialistům je tato zkouška v rámci certifikace uznána, a to se zpětnou platností.

 

Podrobné informace o kvalifikaci IFRS specialista včetně termínů přípravných kurzů a zkoušek najdete na těchto stránkách – rubrika Vzdělávání, podrubrika Kvalifikace IFRS specialista.

 

Veškeré dotazy Vám rádi zodpovíme.

 

e-mail: vzdelavani@icu-praha.cz , certifikace@icu-praha.cz

 

SPOLUPRACUJEME

Účetní průvodce MáDáti

© 2019 INSTITUT CERTIFIKACE SVAZU ÚČETNÍCH, a.s. | Mapa stránek | Stránky používají redakční systém i-servis.cz